Web Analytics Made Easy - Statcounter
0090 232 462 26 89
info@aydosa.com

AYDOSA BİR AİLE ŞİRKETİDİR

1968

Aydosa 15.05.1968 tarihinde Hüseyin AYDOĞAN tarafından kuruldu.

1972

Kalıp üretmek amacı ile kurulan firma , piyasadaki kesici takım eksiğini görerek üretimi bu alana kaydırdı  ve  Türkiye de “torna kateri üreten ilk firma” ünvanını kazandı.  Hassas ürünler üretebilmek için sektördeki en iyi makineleri seçti. İlk markası olan “HAS” ile Türkiye pazarında çok hızlı bir şekilde yayıldı.

1975

Firmamız marka değişikliğine giderek ürünlerini Aydosa markası ile üretmeye başladı.

1986

2. Jenerasyonda ilk  olarak Veysel Aydoğan, teknik eğitimini tamamlayarak , tam zamanlı olarak şirkete katıldı.  Avrupa'da birçok Fuar ve şirketi ziyaret ederek teknolojiyi yakından takip etti.

1996

Aydosa ilk ihracatını Almanya’ya gerçekleştirdi. 

 

2004

Aydosa , Makine parkına ilk CNC takım tezgahını ekleyerek üretim kapasitesini ve teknik hassasiyetini arttırdı 

 

2004-b

Firma  “AYDOSA” adını ticari markası olarak tescil ettirdi.

2006

Aydosa, OEM olarak üretime başladı ve  Avrupa’da müşteri sayısını arttırarak marka popülerliğini arttırdı. 

2009

Aydosa ürün portföyüne yeni ürünler ekleyerek üretim çeşitliliğini arttırdı. Özellikle Kesme ve Kanal açma takımları üzerine çalışmaya başladı.  Uç yuvası ve tüm yüzeyleri  Isıl işlemden sonra işlenen bu grupların yaygınlaşmasından sonra ,  sert işleme tekniğini  diğer tüm standart modellerine de uygulamaya başladı.

2011

Aydosa,   2011  yılında  Almanya ‘da  EMO fuarına katılarak uluslararası alanda İlk fuarını gerçekleştirdi.   İlerleyen yıllarda da  AMB ve EMO fuarları olmak üzere  her yıl fuar katılımına devam etti.

 

2018

Aydosa  TBT Derin Delik Delme tezgahını üretim parkuruna ekleyerek , içten soğutma suyu delikli katerler üretmeye başladı ve üretim çeşitliliğini arttırdı.

 

 

2019

Aydosa, Almanya 'nın Hannover kentinde düzenlenen  EMO Fuarına katılarak pazarlama ve reklam faaliyetlerine hız kesmeden devam etti. 

 

 

 

2020

Hassasiyeti ve rekabetçi fiyatları sayesinde Aydosa,  özellikle   KANAL KATERİ  ve KESME LAMASI  takımlarında tercih edilen üretici konumundadır  ve  satışların  büyük çoğunluğu bu gruptan gerçekleşmektedir.    

 

2021

Büyük, tanınmış otomotiv endüstrileri, uçak üreticileri ve diğer sanayi şirketleri, COVID-19 virüsü nedeniyle çalışanlarını evden çalışmaya göndermesine veya bazı üretim hatlarını kapatmasına rağmen , Aydosa satışlarını bir önceki yıla göre %25 oranında artırmıştır.